Хвороба як спосіб стати трішки щасливішим

16.10.2018 20:28

Звучить доволі неправдоподібно, правда ж? Справді, як ненависна хвороба, може бути потрібною? Та й взагалі хвороба - це випадковість, погана спадковість, погана екологія набір певних факторів, але аж ніяк не вибір. Чи вибір?

Інколи люди недооцінюють властивості власної психіки і силу власних потреб. Принцип приблизно такий: є бажання, наприклад ви хочете відпочити вдома і почитати книжку з котом під боком, проте потрібно йти на роботу - “ловите” вірус - хворієте на застуду з температурою під 40 - дзвоните начальнику і жалібно повідомляєте, що не маєте ніяких сил, щоб стати з ліжка. Вуаля, ви прекрасні! 

Що ми отримуємо в результаті? За рахунок того, що ви не змогли свідомо прийняти рішення відпочити, ваше несвідоме зробило це за вас - хтось же зрештою повинен це робити.

Проте не завжди все так однозначно. Часто одна хвороба чи симптом задовільняє набагато більше, ніж одну потребу. Я це зрозуміла, будучи ведучою гри “Болячка”. Насправді, такий варіант значно поширеніший, бо задовільняти кожне бажання окемою хворобою - справа невдячна і тіло просто не витримає такого напливу болю. Одна з найпоширеніших психосоматичних причин виникнення хворіб - це неможливість без болю відчути своє тіло. Здається чимось доволі безглуздим, проте наскільки відсотків ви відчуваєте себе? Свої руки, ноги, кінчики пальців, живіт, голову, волосся, очі, навіть мочки вух? Якщо задуматися, то не такий вже високий відсоток виходить. Як результат - єдиний припустимий спосіб, щоб почути себе - відчути біль.

Другою досить поширеною причиною є бажання відпочинку, як данина дещо божевільному 21 століттю. Сучасна людина повинна багато працювати - успішність нашого життя вимірюється досягненнями. Це добре, бо штовхає вперед, відкриває нові горизонти і не дозволяє “застрягнути” на одному місці чи судженні, проте є інша сторона медалі. Такий підхід до речей не дозволяє перевести подих, трохи полінитися, перезавантажится. І виходом з цього може стати втеча в хворобу.

Третя причина - це просте і вічне бажання отримувати турботу. 

Ну от не вміють жінки бути слабкими (а чоловікам взагалі це суворо заборонено). 

Якщо говорити про жінку, то цей дивний вираз “слабка стать” взагалі неактуальний - вона ходить на роботу, доглядає за дітьми, організовує побут, готує їжу і ще при цьому виглядає привабливою. Де між цими справами можна відчути ту омріяну слабкість? Як чоловік може відчувати себе мужньо поряд з такою супер-жінкою (так-так не кожен чоловік-домашня рослинка є такою домашньо рослинкою виключно по власній ініціативі)? От і вихід один - бути слабкою можна тільки тоді, коли хвора. Адже про хворих потрібно піклуватися, їм це життєвонеобхідно. Правда ж?

Звісно, все вищеперераховане є статистикою. Якщо говорити про конкретну людину можна знаходити масу її індивіальних вторинних вигод - наприклад, одна молода вродлива дівчина трохи втомилася від своїх жорстких границь і просто хотіла жити з своїм коханим. А визнати це не могла. Хто допоможе? Правильно, хвороба.

А що значить для вас ваша хвороба? Якщо цікавить це питання - запрошую на гру “Болячка” Игра "Болячка" - поиграй со здоровьем безопасно.

Автор Роксоляна Вантух, психолог центра, менеджер по работе с клиентами

Назад

Koнтакт

PavlenkoCenter
Соломенская улица 1

0976953203

тел.0976953203

Работает на Webnode